TULLN BUNDESSIEGER
2008.09.27.
Judge:Monique van Bremp (B)
Males
Puppy:
absent Sunburst Duke Califia at Dober-Kopp
( Sunburst Huntsman at Mechta-Sunburst Courage)
B:Garnett&Thompson O:Dr.Koppány Ágnes
Jugend:
CAJC-Don Camillo von Zarskoje Selo
(El Gitan von Zarskoje Selo-Bilans Balck Obsession)
B+O:Stifter Erika
Ex.2-Nyulász Ligeti Kolja
(Fledlaw Macheat-Dober-Kopp Pannon Szegfű)
B:Orbán Zoltán O:Urbán Zsófia
Ex.3 - Le Shinx Killing Me Softly
(Zmistraja Sarek-Le Sphinx Filippia)
B:Folgero Margit O:Erhard Thurnher Regina
Intermediate:
CACA - Dar z Jurajskich Biskupic
(Belyh Nochey Gordy-Astrida Zlocista Willma)
B+O:Agatha Juszczyk
Ex.Res.CACA-Orlow Kalinow
(Roschjankas Andras-Teine Devil My Care)
B_R+S Kalinowski O:
Ex3.- Darius vom Schloss Perchino
(Vaskes Viktor-Barinya aus dem Nibelgau)
B+O:Gruber Alexandra
Open:
Ex.CACA, CACIB, BOB-Nurejew Kalinow
(Katz Ryhtim of the Night-Inuschka Kalinow)
B:R+S Kalinowski O:Otto Conny und Hüttner Stephan
Res.CACA, Res.CACIB-Ante Portas Stepovy Goniec
(Lut Szczesciua Wladca Traw-Ursa Major Stepowy Goniec)
B:Rychlik O:Rebes Magdalena
absent-Ataman At Spirit of the Tsar
(Pervy Sneg iz Volnogo Vetra-Persauchino Lutayzima)
B:Krylova Anna O: Edit Titze
Ex.3-Urik Du Grand Fresnoy
(Le Sphinx Fenix Du Grand Fresnoy-Slovenie Du grand Fresnoys)
B:Marie Helen Combis O:Erhar Thurner Regina
Champion:
Ex1, CACA- Rosjanka Andrasch
(Elbur Kalinow-Baruschka Gnjeschka)
B:Luedwig Hans Helmut O: Otto Conny Hüttner Stephan
Ex2, Res.CACA-Belyh Nochey Gordy
(Charodey Cherny-Varvara iz Staroi Ohoty)
B:Guretskaya S.A. O: Juszczyk Agatha
Ex.3. Fledlaw Macheat
(Manitias Aces High for Yadasar-Manitias Turendot For Fledlaw)
B:Dewfall O:Dr.Koppány Ágnes
Absent-Jantar aus dem Zareinreich
Absent - Timur z Moskevskevo Chovu
Females
Puppy:
absent-Sunburst Queen Califia at Dober-Kopp
(Sunburst Huntsman at Mechta-Sunburst Courage)
B:Garnett&Thompson O:Dr.Koppány Ágnes
Jugend:
Ex.1.CAJC, Junior BOB-Bastien's Usara
(Belogrudij Berkut Wolkowo-Traviata Nijinski Balett)
B+O:Sylvia Gaischnek
Intermediate:
SG-F'idole Des Steppes Glacees
(Kuskayas Arak-Valalaika Az Aftab Faizabad)
B:Landrain Marc O:Melzerova Denise
Offen
Ex.1.CACA, Res.CACIB - Dober-Kopp Juhász Jaguár
(Wiedenski Wlac Polot-Dober-Kopp Agatha Christie)
B:Dr.Koppány Ágnes O:Mayer Herbert
Ex.2.Res.CACA - Elinka Von Zarskoje Selo
(Ischyma Brigand-Rossia Palatinu Moravia)
B+O:Stifter Erika
Gut - Hariella Majove Bohemia
(Daimon Majove Bohemia-Andromeda Majove Bohemia)
B:Vesela M. O: Rebes Magdalena
Absent - Apassionata Nijinski Balett
Champion:
Ex1, CACA, CACIB Hera Podgaricza
(Azeem Variage Gold-Ofelia ze Sfory Carcy)
B:Tekieli M. O: Rebes Magdalena
Ex.2.Res.CACA- Faworita Francuza Polot
(Metel D'Al Kerby- Bezputaja Bolva Wolkowo)
B:W.Misterka Kluska O: Juszczyk Agatha
Absent - Ursa Ulanova Spirit of the Tsar
|